KSIĄŻKI

Czytam książki falami. Są dni, że nie przeczytam zdania, a są miesiące, że nie mogę przestać. Nie mam określonego typu literatury. Czytam co wpadnie w ręcę. Od ambitnych reportaży, przez sensacje, kryminał, powieści przygodowe, fantastykę, po lekką literaturę kobiecą.

Czytam od gimnazjum, a przygoda z książkami zaczęła się od Harrego Pottera. Dorastałam razem z kolejnymi tomami J.K.Rowling i wciąż wracam do tego magicznego świata. Potem były kryminały Agaty Christie. Następnie pokochałam procesy sądowe J. Grishama, czy powieści z dreszczykiem S. Kinga. Na studiach smakowałam różnych autorów. Poznałam kilka fantastycznych pozycji G.G Marqueza. Polubiłam lekkie pióro K. Grocholi. Sagę o wampirach S. Meyer wciągnęłam w kilka dni i nocy. Trylogia Millenium S. Larsona nie zraziła mnie 700 str tomami bo wciąż zaskakiwała akcją. Igrzyska śmierci S.Collins umiliły mi wakacje. A przygody Mikołajka czytam nie tylko dzieciom ale i sobie.

Ostatnio pokochałam wciągające, niecodziennie powieści o życiu, ludzkich problemach i miłości, autorów takich jak Emilly Giffin, Jodi Picoult i Nicolasa Sparksa.

Wiem, że książki to drogi wydatek, ale można je mieć tanim kosztem. Trzeba polować na okazje, szukać przecen, wyprzedaży. Kupować w marketach, sieciówkach, nawet i second handach, a nie modnych komercyjnych księgarniach. Można poprosić bliskich by dawali je nam w prezencie zamiast kwiatów, perfum czy czekoladek.

Książki to niezwykły wynalazek. Nie tylko cudnie wyglądają na półkach tworząc miły klimat w pokoju. Dzięki nim czas w kolejce do lekarza czy długa podróż samochodem leci szybciej. Umilają nam wieczór, pozwalają się zrelaksować, odpocząć, przenieść w inny świat. Czytajcie też dzieciom! To same plusy: spędzacie razem czas, tworzycie więź, wzbogacacie słownictwo, rozwijacie wyobraźnię i zapominacie o problemach. Polecam Wam książki, polecam Wam czytanie :)

TERAZ CZYTAM:

- „Zapach Adama” J.C. Rufin

OSTATNIO CZYTANE:

- „Masa o kobietach polskiej mafii” A. Górski

- „Alibi na szczęście” A. Ficner – Ogonowska

- „Miłość dobrej kobiety” A. Munro

- „Język niemowląt” Tracy Hogg Melinda Blau

- „Piana dni” B. Vian

- „Dziecko” T. L. Hayden

- „Najsmutniejsze dziecko” C. Glass

- „Niemiecki bękart” C. Lackberg

- „Ofiara losu” C. Lackberg

- „Kamieniarz” C. Lackberg

- „Kaznodzieja” C. Lackberg

- „Księżniczka z lodu” C. Lackberg

- „Opowieści z Blarnii” M. Gerber

- „Porzucony” A.Philips, J. Lahutsky

- „Trafny wybór” J.K. Rowling
- „Płatki na wietrze” VC Andrews

- „Kwiaty na poddaszu” VC Andrews

- trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” EL James


4 Komentarze

  1. Ciekawa jestem, jak podoba Ci się książka Rowling. Nie czytałam jej, ale recenzje ma dobre. Jestem ciekawa, jak Ci się czyta? Podoba Ci się?

    • jestem na poczatku… na razie mi sie podoba, choć nie wciąga jak harry ;p czekam na jakies zwroty akcji

  2. Alibi na szczęście super książka z kategorii lekkiej literatury kobiecej :-)
    polecam jeszcze kolejne 3 części, naprawdę wciągają :-)
    pozdrawiam A.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.