make word mosaic

Gdy jakiś czas temu opublikowałam wpis sen o domu. Kilka z Was pytało jak zrobiłam to serce z naszych imion:

http://makeonewish.blog.pl/files/2014/11/DSC_3697.jpg

 

Oczywiście nie zrobiłam tego całkiem sama. Nie mam chyba tyle cierpliwości. Korzystałam ze znalezionego gdzieś w sieci programu/aplikacji. Obiecałam, że jak tylko ją odnajdę to Wam udostępnię.

Wczoraj nie mogłam spać (standard) więc szukałam. SPECJALNIE DLA WAS! Proszę:


http://www.imagechef.com/ic/pl/word_mosaic/

Aplikacja jest za darmo ale po angielsku. Myślę jednak, że każdy sobie z nią poradzi. Możliwości jest mnóstwo i w sumie ogranicza Was tylko wyobraźnia. Możecie zmieniać kształt w jaki ułożyć mają się słowa, czcionkę, kolory tła i tekstu.

Jedyny minus jest taki, że wydrukowaniu pod naszym dziełem widoczny jest napis nazwy strony. Dlatego ja moje serce wycięłam i nakleiłam na czystej kartce. Ale teraz tak myślę, że przecież można było obrazek zapisać, napis jakoś wymazać (jak ktoś umie) i dopiero wydrukować.

W każdym razie link znalazłam, udostępniam i teraz Wasza kolej na stworzenie oryginalnej ozdoby Waszego domu. Możecie umieścić imiona członków swojej rodzinki, lub ważne dla Was słowa, nazwy miast, lub daty, a może nawet krótki cytat?

Jeśli chcecie podzielcie się ze mną swoimi pomysłami i efektem końcowym. Będzie mi bardzo miło :)

PS przez tą całą torbiel zapomniałam Wam wczoraj napisać, że Majusi wyszła górna lewa jedynka! Także mamy 3 ząb. Całe mnóstwo jak na prawie roczne dziecko prawda??

8 Komentarze

  • tam gdzie jest:
   text- zmieniasz kolor czcionki
   background – zmieniasz kolor tła
   font – wybierasz czcionkę

   napis LOVE YOU – kasujesz go i wpisujesz swoje słowa
   Featured Themes – wybierasz kształt w jaki mają ułożyć się słowa

 1. Dziękuje, bardzo mi się ten obraz u Ciebie podobał.
  Jaki jest rozmiar Twojego serducha? bo ja jak kopiuję to co zrobiłam to obrazek jest malutki, przy powiększaniu widać piksele, więc na pewno nie da się tego zrobić nawet w formacie A4. No chyba, że coś źle robię…

  • kurczę ja to robiłąm 2 lata temu. nie pamietam jak zrobiłam, ze jest duży. a w jaki sposób to zapisujesz?? klikajac na obrazem kopiuj i wklej? czy robisz zapisz jako??

 2. klikając na obrazek (zapisz jako) lub udostępniając na fb, wtedy jest trochę większy.
  Nie zaprzątaj tym sobie głowy jeśli nie pamiętasz :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.